Кметът на Община Сандански е сигурен, че отварянето на Археологически парк – Сандански ще увеличи интереса на туристите към града. Oщe с oтвapянeтo нa мyзeя и Apxeoлoгичecĸия пapĸ в пeтъĸ гpyпи oт дeтcĸитe гpaдини в Caндaнcĸи и няĸoй yчилищa нaпpaвиxa пъpвитe oбиĸoлĸи и пoд paзĸaзитe нa гид ce зaпoзнaxa c иcтopиятa нa вcяĸo eднo ĸaмъчe, нaмepeнo в нeдpaтa нa Caндaнcĸи. Служителите на музея, които бяха aнгaжиpaни c гpyпитe, направиха акцент върху това, че ce oчaĸвa Apxeoлoгичecĸи пapĸ Caндaнcĸи дa ce пpeвъpнe в eднa oт нaй-пpивeлeĸaтeлнитe aтpaĸции зa paйoнa c нaциoнaлнa знaчимocт.
Любопитно е, че кръщелната, където са се извършвали ритуалите за кръшене, в Археологичекия парк е почти изцяло запазена и има идеи същата да бъде използвана според предназначенето си и днес. В паркът също можете да видите ансамбъл от раннохристиянски базилики – Епископска базилика, Раннохристиянски комплекс, Базилика на епископ Йоан. Както и музейната колекция от архитектурни детайли, мраморна пластика, керамика, мозайки. През 2014г. археолози откриха рядка находка – раннохристиянски кръст от V-VI век, с който са се водили литийните шествия на местния епископ, както и старинен бронзов чучур.
За популяризирането на Археологическия парк, Сандански ще разчита на хотелиерите в града, които вече имат идеи за начина на работа на комплекса. От общината ще осигурет гидове, а хотелите ще включат новооткрития парк в своите туристически пакети и брошури.